2015–2016.

1. A bajnokság neve:
  2. Kiskunmajsai téli teremlabdarúgó bajnokság

3. A bajnokság célja:
    Az elsősorban Kiskunmajsán élő, futballozni szerető lakosság rendszeres, versenyszerű szabadidősport igényének kielégítése a téli időszakban.

4. A bajnokság helye:  Kiskunmajsa Városi Sportcsarnok
    a)  Kezdete: 2015. november 28. (szombat) ← vasárnap hazai kézilabda-mérkőzés
    b)   További (lehetséges) játéknapok:
    2.         2015. december 6. (vasárnap)
    3.         2015. december 13. (vasárnap)
    4.         2015. december 19. (szombat)
    5.         2015. december 27. (vasárnap)
    c) Vége: 2016. február hónapban
    d) Nagyszámú csapat nevezése esetén hétvégi dupla fordulók beiktatása is lehetséges.
    e) A lebonyolíthatóság érdekében versenybizottság 30-ban határozza meg a nevezhető csapatok számát. 24 csapat az általános bajnokság csoportjaiban, valamint 6 senior csapat.
    f) A kiírás értelmében, túljelentkezés esetén a versenybizottság a helybeli csapatokat részesíti előnyben.
    g) Helybeli csapatnak nem minősül az a csapat, amelyben 6 főnél több olyan játékos van, akinek lakcíme nem Kiskunmajsa és kistérségébe tartozik.

5. A bajnokság rendezői:
    Ifjúságnevelési, Közművelődési, Jogi És Sport Bizottság tagjai, valamint az általuk felkért szakemberek.

6. A bajnokság résztvevői:
    a) A bajnokságban részt vehetnek a Kiskunmajsa kistérségben és – a korábban kialakult gyakorlatnak megfelelően – a szomszédos kistérségekben élő játékosokból összeállított csapatok
    b) A bajnokság lebonyolítási rendje a nevező csapatok létszámától függ.
    c) A senior bajnokságba azok a játékosok nevezhetők be, akik, 2015. december 31-ig betöltik a 35. életévüket.

7. A nevezéssel, lebonyolítással kapcsolatos tudnivalók:
    a) Nevezhető csapatonként 12 fő.
    b) Az ettől kevesebb létszámmal leadott nevezési lapot utólag kiegészíteni nem lehet.
    c) 12 fő feletti nevezés esetén a nevezési díj személyenként 2.000,- (kettőezer) forinttal emelkedik.
    d) A mérkőzések minden bajnoki osztályban 2 x 20 perc játékidővel, 5+1 fővel folyamatos cserével kerülnek lebonyolításra.
    e) A nevezési díj csapatonként, 12 játékosig 50.000,- Ft, amely minden további benevezett játékos után 2.000,- forinttal emelkedik.
    f) A versenykiírás és a nevezési lap 2015. november 2-től átvehető a polgármesteri hivatal 6-es szobájában.
    g) A nevezések leadási határideje a nevezési díjjal 2015. november 18-án (szerda) 17:00 óráig ugyanott.
    h) Az első forduló sorsolása 2015. november 19-án (csütörtökön) 16:00 órakor lesz a kiskunmajsai polgármesteri hivatal tanácskozó termében.
    i) Mérkőzés halasztására vonatkozó kérelmet a két csapat írásos megegyezésével, 3 példányban, 8 nappal a kiírt mérkőzés előtt kell a versenybizottság egy tagja számára átadni, további intézkedés végett.
    j) Az utolsó 2 fordulóban mérkőzést halasztani nem lehet!
    k) Igazolatlanul távolmaradó csapat ellenfele 3 bajnoki pontot kap 3-0-ás gólkülönbséggel.
    l) Második ki nem állás esetén a vétkes csapat kizárásra kerül, korábbi eredményeit a lejátszott bajnoki fordulók számától függetlenül törli a versenybizottság.
    m) A szabályoktól való eltérés csak külön engedéllyel a bizottsághoz beadott kérelem alapján lehetséges a bajnokság nevezési határidejéig.
    n) A bajnokságban csak egy osztályban szerepelhet ugyanaz a játékos (kettős igazolás nincs). Kivételt képeznek azok a játékosok, akik, akik a bajnokság kezdetéig betöltik a 45. életévüket Tehát a 45 év feletti játékosok – szükség esetén – benevezhetők.
    o) Az előző évben is szerepelt csapat játékosállományának 51%-ig azonosnak kell lenni az idei bajnokságban is, ellenkező esetben új csapatnak minősül.

8. Helyezések, csoportvégeredmény eldöntése:
    a) A győztes mérkőzésért 3, adöntetlenért 1, avereségért 0 pont jár.
    b) A végső sorrend kialakításánál:
    i) több bajnoki pont
    ii) a jobb gólkülönbség
    iii) a több rúgott gól
    iv) az egymás elleni eredmény számít a fenti sorrendben.
    c) Amennyiben helyosztókra kerül sor, döntetlen esetén hosszabbítás nélkül 3-3 büntető rúgás következik.

9. Díjazás:
    a) Minden bajnoki osztály első helyezettje kupa és oklevél, második és harmadik helyezettje oklevél díjazásban részesül.
    b) Minden bajnoki osztályban különdíjat kap a legjobb kapus, a gólkirály és a legjobb mezőnyjátékos a versenybizottság tagjainak és a játékvezetők szavazata alapján.
    c) A verseny finanszírozása a nevezési díjakból és az önkormányzati támogatásból történik.

10. Óvás, fegyelmi ügyek:
    a) Óvni a mérkőzést követő 48 órán belül lehet 5.000,- Ft óvási díj befizetése mellett.
    b) A versenybizottság az óvást követő 48 órán belül hoz döntést, ami ellen fellebbezésnek helye nincs.

11. Kiállítások:
    a) A mérkőzés során szabálytalankodó, durván, sportszerűtlenül viselkedő játékos 2 perces, 5 perces, illetve végleges kiállítással sújtható az eset súlyosságától függően. Ugyanazon játékosnak egy mérkőzésen belüli többszöri kiállítása esetén a büntetéseknek ez a sorrendje alkalmazandó. A 2 és 5 perces kiállításokat a játékvezető a sárga lap és az időtartam felmutatásával, míg a végleges kiállítást a piros lap felmutatásával jelzi.
    b) Végleges kiállítás esetén – amennyiben az nem a harmadik kisbüntetés, hanem durva játék, vagy sportszerűtlen magatartás miatt kap a játékos – 5 perc letelte után másik csapattag folytathatja a játékot a kiállított helyett, aki a mérkőzés hátralévő ideje alatt a játékteret köteles elhagyni, és a következő 2 mérkőzésen sem szerepelhet.
    c) A kispadon ülő cserejátékosokra ugyanez vonatkozik. Botrányos, kirívóan sportszerűtlen viselkedés esetén az elkövető több mérkőzésről, végső esetben, a bajnokságban való további szerepléstől is eltiltható.
    Ez a csapatra is vonatkoztatható.

12. Jogosulatlan játék:
    a) Jogosulatlannak tekinthető a csapat nevezési lapján nem szereplő, valamint a jelzett életkornak meg nem felelő játékosok szerepeltetése, és a mérkőzés megkezdéséig a jegyzőkönyvön nem szereplő játékos.
    b) Az ebből származó mérkőzés utáni óvás esetén a 3 bajnoki pont 3-0-ás gólkülönbséggel a vétlen csapatot illeti meg.
    c) A mérkőzés előtt az ellenfél csapatának kérésére minden játékos köteles a személyazonosságát megfelelő módon (személyi igazolvánnyal, útlevéllel) igazolni a játékvezető jelenlétében. A vitás esetek elkerülése érdekében javasolt az igazolvánnyal való megjelenés a mérkőzésnapokon.
    d) Igazoltatni a mérkőzés befejezése után 5 percig lehetséges.
    e) Ha egy mérkőzésen egy csapatban olyan játékos szerepel, aki sem a mérkőzés előtt, sem utána nem vesz részt a kért igazoltatásokon, és 48 órán belül nem tudja igazolni magát megalapozott óvási oknak tekinthető.

13. Egyéb rendelkezések:
    a) A mérkőzést késés miatt legfeljebb 5 perc várakozás után el kell kezdeni.
    b) A mérkőzést 4 fő részvételével meg kell kezdeni, és le kell játszani.
    c) Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken, le kell fújni a mérkőzést és a 3 bajnoki pontot 3-0-ás gólkülönbséggel vagy a pályán kialakult eredménnyel (amelyik a vétlen csapat számára a kedvezőbb) a vétlen csapat javára kell jóváírni.
    d) Minden csapat köteles egységes felszerelésről gondoskodni, amelynek színösszetételét a nevezési lapon fel kell tüntetni. Mezazonosság esetén a pályaválasztó köteles eltérő színű mezben (jelzőtrikóban) játszani.
    e) A mindenkori pályaválasztó csapat biztosítja a meccslabdát.
    f) A mérkőzés jegyzőkönyvét 10 perccel a mérkőzés kezdete előtt a játékvezetőnek le kell adni.
    g) A csapatok a számukra kijelölt öltözőt 25 perccel a mérkőzés előtt foglalhatják el és 25 perccel a mérkőzés lefújása után kötelesek elhagyni.
    h) Az öltözőben hagyott értékekért a versenybizottság felelősséget nem vállal.

14. A játékkal kapcsolatos fontosabb tudnivalók:
    a) Mindenben a kispályás labdarúgás szabályai érvényesek, kiemelve:
    b) A hazaadott labdát a kapus kézzel nem foghatja meg,
    c) A játékban lévő labdát a kapus kézzel vagy lábbal továbbíthatja és ebből gólt is elérhet,
    d) A játékteret az alapvonalon elhagyó labdát a kapus kidobással is játékba hozhatja, de kézből nem rúghatja ki, és a labdának a hatost el kell hagynia,
    e) Az oldalvonalon kívülre jutott labdát az ellenfél bedobással, illetve az oldalvonalról, vagy oldalvonalon kívülről történő rúgással, vagy dobással hozhatja játékba az ellenfél játékosa 1 méterre köteles eltávolodni a bedobást (berúgást) végrehajtó játékostól.
    f) Ha a kapus a hazaadást kézzel megfogja a hatos vonaláról – ahová a bíró a labdát leteszi – közvetett szabadrúgást kell elvégezni.
    g) A becsúszó szerelés tilos.

15. A teljes bajnokság során
    a) Minden résztvevőtől elvárják a kultúrált, sportszerű viselkedést.
    b) A sportcsarnok állagának megóvásáért minden játékos személy szerint anyagilag felel.
    c) A csapatvezetők kőtelesek az öltöző átvételekor a berendezési tárgyak épségéről meggyőződni, amennyiben bármilyen kárt észlelnek, kérjük a csarnok gondnokát értesíteni.
    d) Amennyiben az okozott kár felelőse nem ismert, úgy az a csapat köteles a kárt megtéríteni, amelyik előzőleg a kiírás szerint az öltőzőt használta és nem jelentett kárt.

16. Vitás esetek
    Minden, a versenykiírásban felsorolt és fel nem sorolt esetből származó vitás kérdésben a versenybizottság állásfoglalása dönt.