Kiskunmajsa ma is pezsgő civil életet mondhat magáénak, a jelenleg is több mint 50 működő egyesületei/alapítványai közül a legrégebbi alapítása 1977-re tehető!
Ahhoz, hogy a kiskunmajsai sokszínű és aktív civil szférát be tudjuk mutatni, csoportonként készítettünk bemutatkozó leírást róluk, hogy egységes, áttekinthető szerkezetben találhassa meg ÖN Kedves Olvasó azt a csoportot, akivel együttműködni szeretne, vagy önkéntesként, esetleg anyagilag támogatná valamelyikük munkáját.
Kellemes kikapcsolódást, jó egészséget kívánok minden olvasónknak!
2020. október
Patkós Zsolt
polgármester
Oldalunkat folyamatosan frissítjük.
Ha az oldal tartalmával kapcsolatban jelzéssel élne felénk, munkatársunk titkarsag@kiskunmajsa.hu címen várja elektronikus levelét.
Röviden: Hit és Kultúra Alapítvány
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Hold u. 10.
Képviselője: Tápai József kuratóriumi elnök
Telefon: 30/606-1455
E-mail: kigyospuszta@hitkultura.hu
Adószáma: 19045528-1-03
Az alapítvány büszke rá, hogy 1991 óta működik és az utóbbi években rendszeresen megrendezik a helyi és a városi lakosokat egyaránt megmozgató Farsangi Bálat, amely egyben alapítványi nap is. Hasonlóan több résztvevővel és feladattal járó programjuk az Életmód tábor, Falunap és búcsú, valamint az András-napi disznótor. Emellett kisebb létszámú eseményeket is szerveznek, mint pl.: farsangi összejöveteleket, egyetemisták látogatását, tematikus beszélgetéseket. Reményeik szerint még éveken át kapnak saját forrásaik mellé anyagi támogatást ahhoz, hogy a tanyai életmód hagyományait a modern kor technikai újításaival ötvözve megtartsák ezt az alapvetően békés és szorgalmas lakóközösséget.
Civil szervezet címe: Kiskunmajsa, Fő utca 69-71.
Képviselője: Máté Sándor Kuratóriumi elnök
Adószáma: 19047654-1-03
Az Arany János Általános Iskola alapítványának tevékenysége: nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés. Legfőbb szerve és vagyonának kezelője az alapítók által választott Kuratórium. Az alapítvány a működéséhez szükséges bevételeit a támogatóktól, jövedelemadó 1%-ának felajánlásából, valamint helyi és országos támogatásokból, pályázatokon nyert összegekből fedezi. Az Alapítvány kezdeményezte az „Év tanára” elismerő cím odaítélését és koordinálta a véleményező eljárást. Az elismerő cím első alkalommal széleskörű véleményeztetés után 2018-ban került kiadásra, egy alsó és egy felső tagozaton dolgozó kiváló pedagógus részére, akik szakmai tevékenysége, pedagógusi elhivatottsága, gyermekszeretete, az intézményért a tanulókért végzett tevékenysége, kollegialitása érdemessé tesz e cím viselésére. A cím odaítéléséről az Arany Alapítvány kuratóriuma döntött a Nevelőtestület tagjainak, a tanulók és szüleik önkéntes és titkos szavazása alapján.
Képviselője: Madárné Kovács Bera Dóra elnök
Telefon: 06204648810
E-mail: dorababa89@gmail.com
adószám: 18355776-1-03
Alapvető céljuk, hogy anyagi és eszközbéli támogatást nyújtsanak a Kiskunmajsai Napsugár Óvoda Bajcsy utcai telephelyére naponta járó gyermekek, szüleik és hozzátartozóik számára. Fontosnak tartják, hogy életüket színesebbé tegyék, egyenlő esélyeket biztosítsanak a különböző háttérből érkező gyermekeknek, támogassák a testi és lelki nevelést, egészséges életmód kialakítását és annak gyakorlását. Ahogyan 2019-20-ban épült az új óvoda, folyamatosan gondolkodtak, hogyan lehetne az udvart szebbé, gyermekbarátabbá tenni. Két nagy cél volt előttük: az egyik egy játékkomplexum a másik a füvesítés gyepszőnyeggel. A játékkomplexumot meg tudták valósítani önerőből, a füvesítést pedig a fenntartó önkormányzat biztosította számukra az új épület birtokba vétele előtt.
Továbbra is minden évben tervezik a gyermeknap megszervezését, hogy az ovis hétköznapoktól eltérő ünneppé tegyék azt az oda járó számára.
Röviden: BTSE
Képviselője: Kovács János elnök
E-mail: janosvitez71@gmail.com
adószámuk: 18338582-2-03
Az alapító baráti társaság 2009-ben vállalta fel, hogy a Bodogláron és környékén élő és gazdálkodó lakosoknak, családoknak rendezvényeket, közösségi eseményeket szervez (Traktoros Nap, jótékony célú összejövetelek). Tevékenységük mellett az időközben jelentkező igényeknek megfelelően, a közösség háttértámogatására és érdekeik védelmére 2013-ban bejegyzett civil szervezetté alakultak. Így többek között pályázati támogatásokat is igényelhettek, amit céljaik megvalósítása érdekében használtak fel. Napjainkra az egyesület a bodoglári közösségi élet motorjává vált, hivatalosan is ők gondoskodnak a faluházról, a régen óvodaként működő közösségi épületről és a szomszédságukban lévő játszótérről.
Röviden: CIJE
Civil szervezet címe: Kiskunmajsa, Bajcsy-Zs. u. 13.
Képviselője: Patyi Irén elnök
E-mail: civiljatszoter@gmail.com
Adószáma: 18297894-1-03
A Civilek a Játszóterekért Egyesület elsősorban a gyerekek igényeit tartja szem előtt, kezdeményezésükre 4 új játszótér létesült a városban az elmúlt években, aktívan részt vesz a városi rendezvényeken (pl.: saját játékaikkal, kézműves programokkal), évente többször szerveznek önállóan eseményeket, pl.: egyhetes napközis Kölyökidő tábort a nyári szünetben, nevezetes dátumokhoz köthető tematikus kézműves foglalkozások az általuk létesített Gyerkőcdében, a helyi művelődési központban. Húsvétkor főteret díszítenek, tojásfát állítanak a helyi iskolásokkal, óvodásokkal. Madármegfigyelőt létesítettek a KNP-vel közösen a bodoglári Tartós szegfű tanösvényen, a helyi önkormányzattal közösen pedig betlehemi életképet állítottak a főtérre amit évente kihelyeznek az ünnepekre.
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Csontos Károly u. 2.
Képviselője: Kerpits Miklós kuratóriumi elnök
Adószáma: 18341560–1-03
A Kiskunmajsai Keresztény Ifjúságért Alapítvány közhasznú alapítvány. Néhai Dr. Kováts László főorvos úr és felesége, néhai Györök Piroska, középiskolai tanár, azzal a céllal hozták létre az alapítványt 1993-ban, hogy a több mint negyven éven át tartó egyházüldözés után, ezzel is segítsék a kiskunmajsai ifjúság katolikus keresztény nevelésének intézmény rendszerű újraindulását.
A Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda tárgyi feltételrendszerének támogatása mellett a gyermekközösségének és nevelő testületének közösségépítését, a tehetségek felkarolását, a keresztény értékek belsővé válását, a magasabb színvonalú kultúra iránti igény felkeltését szolgálja az élményszerű hitéleti és szabadidős tevékenységek anyagi támogatásával, tárgyi eszközök, jutalmak vásárlásával.
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Szérűskert utca 21.
Képviselője: Rávai Attila elnök
E-mail: ravaiattila77@gmail.com
Telefon: 30/2384-986
Az egyesület célja Kiskunmajsa város lovassportjának megszervezése, különösen a fogathajtó és a lovas kultúra népszerűsítése, a lovashagyományok kutatása, ápolása, a lovassport, a lótenyésztés, a lovas oktatás támogatása, versenyszervezés, rendezvényszervezés, a lovas életet szerető személyek összefogása. Együttműködésre bármikor kapható szervezet lévén szívesen dolgoznak együtt más civil csoporttal is, ha az együttműködésben szerepet kapnak/kaphatnak a lovak, legyen az gyerekekkel, környezetvédelemmel foglalkozó társaság, vagy más, lovas civil szervezet.
1997-2006-ig a Kiskunmajsai Sportegyesület Lovas Szakosztályaként működtek, majd önállósodtak a jelenlegi néven. Tagjaik között találhatóak lótulajdonosok, mezőgazdasági vállalkozók, földtulajdonosok, diákok és támogatók. Köztük 1 fő „A” kategóriás fogathajtó és 1 fő „C” kategóriás versenyző, valamint két fő „Gyakorló” ügyességi versenyző is. 1997-2015-ig minden évben megszervezték a Homokháti Körverseny keretén belül a CAN-C kategóriás, kettes fogathajtó versenyt a városi Kiserdőben., valamint rendszeres partnerei az iskolai-, városi- és civil rendezvényeknek. 2015-től a városi rendezvények főszervezőivel szoros együttműködésben jó gazdái a Kiserdőben lebonyolított Retro Majális programsorozat részét képező a lovas versenyeknek, bemutatóknak., amely egész napos, változatos programokat kínál minden korosztálynak. A város oktatási intézményeivel közös együttműködéseik révén igyekeznek megkedveltetni a fiatalokkal a lovakat, a tudatos természetközeli életformát, megismertetni velük az állattartás és állatvédelem felelősségteljes, de édes elkötelezettségét. Számos gyereknapi rendezvény, fogatoltatás, kirándulás, ismeretterjesztő lovas túra áll már mögöttük, ahol persze a gyerekek az állataikhoz is közelebb kerülnek. Ezzel is közelebb tudják hozni a mai gyerekekhez az egykor „Lovas Nemzet”-ként emlegetett ősök hagyományait és valóban okos állatait.
Civil szervezet címe:Kiskunmajsa Rákóczi u 40.
Képviselője: Berényi Tivadarné elnök
E-mail: kecsmar.marianna@freemail.hu
Telefon: 30/6951725
A Kiskunmajsai Mozgáskorlátozottak és Egészségkárosodottak Egyesületének tagjai kéthetente találkoznak az Orgona Református Egyesített Szociális Intézmény Idősek Nappali Intézetében, ahol közös névnapi és nevezetes dátumokhoz köthető ünnepségeket tartanak. Emellett évente több kulturális program, rendezvény és meghívásos esemény közül válogathatnak a tagok. Buszos kirándulások keretében jártak már a Káli-medencében, Ópusztaszeren és Szarvason is. A kulturális programok mellett az egészségmegőrzésre koncentrálnak, a tagjaiknak szervezett szemészeti szűrővizsgálatok és eü. előadások is nyitottak. Pályázati támogatásból vásároltak masszás fotelt, szoba biciklit és más hasznos segédeszközöket. Évente szerveznek önkormányzati támogatásból Esélyegyenlőségi rendezvényeket, ahol meghívottak a regionális mozgáskorlátozott egyesületek is. Tagjaikból alakult a Rozmaring dalkör, és egy vidám szórakoztató társaság, akik helyben és meghívásra vidéken is fellépnek.
Civil szervezet címe:: 6120 Kiskunmajsa Zárda utca 12.
Képviseli: Harkai Jenő elnök, Juhász Ferencné elnökhelyettes.
Telefon.: 30/513-0971
E-mail: juhaszne39@gmail.com
Adószáma: 19044187-1-03
A Nyugdíjas Egyesület 1990. Február 1-én alakult meg. Szinte egyedülálló módon, saját székházzal rendelkezik.
Az egyesület célja: közvetlen kapcsolattartás a nyugdíjasokkal. Összejövetelek, kirándulások szervezése, segítségnyújtás a rászoruló tagoknak, támogatás az egészség megőrzés, az egészséges életmód érdekében. Heti foglalkozásaikra rendszeresen szerveznek egészségügyi előadásokat, gyógytornát, vérnyomásmérést stb. Ezekre az alkalmakra mindenkit szeretettel várnak!
Keresik a kapcsolatot a környező települések hasonló tagságú csoportjaival, így már több kirándulást és zenés összejövetelt szerveztek a Jászszentlászlói Nyugdíjas Egyesülettel. Kollektíven részt vesznek nemzeti ünnepeinken.
Egyesületük célkitűzéseinek eléréséhez a civil szervezeteknek meghirdetett helyi pályázatokon is indulnak, ami jelentősen hozzájárul a közös kiadások fedezéséhez, ezzel is tehermentesítve a tagságot.
Szeretettel várnak mindenkit, akik részt szeretnének venni az idősebb korosztály vidám összejövetelein.
„Magány helyett keressük egymás társaságát!”
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Hősök tere 6.
Képviselője: Pálfi Zsuzsanna elnök, Kurucz Erzsébet elnökhelyettes és Tóth Viktor titkár
Telefonszám: 0630/566-8578
E-mail cím: termeszetbaratklub@gmail.com
Honlap: www.termeszetbaratklub.gportal.hu
A Kiskunmajsai Természetbarát Klub 1977. február 28-án alakult, a Magyar Természetbarát Szövetség települési szervezeteként. A klub akkor céljaként a szabadidő hasznos és tartalmas eltöltését, az ország megismerését és megismertetését tűzte ki céljául. 1989-től már a kulturális-, közösségi-, hagyományőrző- és környezetvédelmi tevékenységet is céljaik közé emelték a helyi néprajzi-, építészeti emlékek és a Kiskunságban található sajátos növények és állatok fokozott védelmének támogatásával együtt. Fő tevékenységük keretében számtalan bel- és külföldi tanulmányutat (Pl.: Virágkiállítás (1980), Termény-termék kiállítás (1981), Madártani, ásványtani kiállítás (1982), Száz év terítésművészete és nemzetközi babakiállítás (1983), Japán napok (1986)), rendezvényeket (Pl.: Nemzetközi Természetbarát Találkozó), kulturális- (Pl.:Czeizel Endre, Erőss Pál, Ranschburg Jenő, Fodor András, Jókai Anna, Varga Domokos, Tolnai Klári, Bede Tibor, Sellei Zoltán… Stb.) és sportprogramokat szerveztek és bonyolítottak le. Mindemellett tanfolyamokat, ismeretterjesztő előadásokat, kiállításokat és szórakoztató esteket is szerveztek. Ők szorgalmazták a bodoglári tájvédelmi terület (Ősgalagonyás) kialakítását, a csoport csatlakozott az Országos Kék-túra mozgalomhoz is, ennek kapcsán járt Kiskunmajsán a Rockenbauer Pál nevével fémjelzett „Másfél millió lépés Magyarországon” című úti film forgatóstábja is.. Állandó partnerük a Kiskunsági Nemzeti park és Konecsni György Művelődési Központ. A klub a jövőben is várja a céljaikkal azonosulni tudó, a természetjárást kedvelő új tagok jelentkezését!
Röviden: Kiskunmajsa Város Polgárőrsége
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Fő utca 79
Képviselője: Bera Tamás elnök
Telefon: 0630/6210-457
Adószáma: 18359244-1-03
Az egyesület társadalmi munkában tevékenykedő tagjainak célja a helyi közrend és közbiztonság védelme, a bűnmegelőzésben való közreműködés. A városi rendezvényeken (pl.: Majsa Napok, Retro Majális, Adventi gyertyagyújtások .. stb.) is ilyen szolgálatot végeznek, ahol az állampolgárok személyi biztonságának védelme, az állami, önkormányzati és állampolgári vagyonvédelem, a lakossági biztonságérzet növelése, a lakosság és a bűnüldöző szervek közötti bizalom és együttműködés erősítése a feladatuk. A közlekedési ismereteket pedig már a helyi óvodásoknak és kisiskolásoknak is szívesen népszerűsítik.
Ezen felül részt vesznek rendkívüli veszélyhelyzetek esetén a védekezésben, a károk megelőzésében és elhárításában, a helyreállításban és az újjáépítésben. Helyi sajátosság, hogy a kiterjedt Kiskunmajsa környéki külterületeken is (Pl.: Üdülőfalu, tanyaközpontok és tanyás térség), szintén társadalmi munkában járőröznek, az ott élők biztonsága érdekében.
Teszik mindezt a Kiskunhalasi Rendőrkapitánysággal és a Kiskunmajsai Rendőrőrssel együttműködve. Továbbá évente tartanak velük együttműködve a helyi- és járási polgárőröknek továbbképzést. Tagjai a megyei polgárőr szövetségnek, velük szoros együttműködésben dolgoznak, a majsai csoport adja a járási koordinátort is.
Mindazoknak, akik kedvet éreznek a felelősségteljes polgárőri tevékenységhez, várják a jelentkezését az egyesület elnökénél!
Kiskunmajsai munkatárs: Lőrikné Ilcsik Anita
Email: anita.lorikne@voroskereszt.hu
Adószáma: 19043014-2-03
Bankszámla: K&H Bank 10402506-25012833
Az országos szervezethez hasonlóan a megyei csoport is elsősorban a véradás szervezési tevékenység (a biztonságos hazai vérellátáshoz évente 500 000 egység vérre van szükség) területén jeleskedik. Valamint a véradók megbecsülése, a lakosság véradásra buzdítása és a véradás ügyének népszerűsítése is vállalt feladatuk. Emellett a Szociális munka (adománygyűjtés, azok szétosztása, valamint a megyében élő mozgáskorlátozott és egyéb fogyatékossággal élő gyermekek táboroztatása), az Elsősegélynyújtási tevékenység (közúti és munkahelyi elsősegélynyújtási tanfolyamok iskolákban, falunapokon) és az ifjúsági tevékenység (ennek szerves része a megyei elsősegélynyújtás, csecsemőgondozás témaköreiben megtartott versenyek, ahol a gyerekek hasznos tudást sajátíthatnak el) is a tevekénységeik közé tartozik.
Talán kevesen tudják, de a Vöröskereszt a mai napig Keresőszolgálatot működtet, az I. Világháború óta segít a természeti katasztrófák, fegyveres konfliktusok következtében egymástól elszakadt családok egymásra találásában. Mindezek a tevékenységek a Mozgalmi munka nélkül talán nem is lennének kivitelezhetőek, hiszen a Vöröskereszt karitatív szervezet és önkéntesek munkáján alapul. Így minden segítő munkája fontos! Minden évben megrendezik a Vöröskeresztes világnaphoz kapcsolódó ünnepséget, ahol az önkéntesek munkáját ismerik el.
Támogassuk adóbevalláskor az SZJA 1%-ával munkájukat, legyünk részesei humanitárius tevékenységüknek!
Röviden: Majsai Ciróka Alapítvány
Képviselője: Váradiné Balogh Piroska, Kuratórium elnöke
E-mail: majsabolcsode@kiskunmajsa.hu
Telefon: 0677/481-614
Adószáma: 19551078-1-03
Az elmúlt években az alapítvány sikeresen kialakított a bölcsődén belül egy só szobát, amit a bölcsődés gyermekeik igény szerint tudnak használni. Fontosnak tartják a gyakorlat megszerzése mellett az elméleti tudás gyarapítását is, ezért városi szinten több előadást is tartottak melyeknek előadói Dr. Kádár Annamária és Vekerdy Tamás volt. Mindkét előadáson sok érdeklődő részt vett, aminek nagyon örültek a szervezők. Emellett kisgyermeknevelőiknek rendeztek több, bölcsődén belüli szakmai képzést, előadásokat, tréningeket. Az alapítvány segítségével sikerült bővíteni, korszerűsíteni a bölcsődés gyermekek játékait, készségfejlesztő eszközeiket és nem utolsó sorban szakmai kirándulást is tudtak szervezni.
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Fő utca 163.
Képviselője: Dobóné Czinkóczi Erzsébet elnök
E-mail: dobone.zsoka@gmail.com
Adószáma: 18272372-1-03
Az egyesület tagjai fontosnak tartják az élet és az anyaság tiszteletére nevelést, a házasságért és a jövő generációért érzett felelősség erősítését, a nagycsaládok sajátos érdekeinek képviseletét és szolgálatát. Emellett örömmel mutatják fel a társadalomnak azokat az értékeket, amelyeket a nagycsaládosok képviselnek, szívesen szerveznek egymást ismerő és segítő közösségeket. A Majsai Nagycsaládosok Egyesülete helyi nagycsaládosok összefogásából alakult 2011-ben. A megalakulás fő oka a nagycsaládosokat érő negatív vélemények átformálása volt. Elsősorban az élet és az anyaság iránti tisztelet erősítését szeretnék elérni. Az évek során nagy baráti közösséggé alakultak, segítik, meghallgatják egymást, tapasztalatokat cserélnek. Programokat szerveznek egyesületi szinten, részt vesznek városi és egyházi rendezvényeken, ahol gyermekfoglalkozásokat tartanak és együttműködnek más hazai civil szervezetekkel. A Nagycsaládosok Országos Egyesületének tagjaiként részt vettek/vesznek országos és régiós programokon is. Amennyiben lehetőségünk van rá, adományokkal segítik tagjaikat, emellett a majsai egyesület 2 vándorbölcsőt és babazászlókat biztosít azoknak a családoknak, akik szívesen teszik ki gyermek születésekor az örömhír zászlaját. Tagjaik önkéntes munkát végeznek közösségünk érdekében és közösségi szolgálat keretében fogadják szervezetünknél az érettségi előtt álló diákokat.
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Kálvária út 12/a
Képviselője: Rimóczi László elnök
Telefon: 0630/6240638
E-mail: mayossa1995@gmail.com
Adószám: 18348639-1-03
Az 1995. óta működő Mayossa Hagyományőrző Egyesület a kitűzött céljai mellett végzi munkáját. Kezdetben a magyar nyelvterület folklórjának gyűjtését, feldolgozását tűzte ki célul, azonban napjainkra már táncszínházi darabokkal valamint a népzene oktatásával is foglalkozik. Az egyesület háta mögött számos fellépés van már, hosszútávú célunk, hogy nagyobb hírnévvel rendelkező néptánc fesztiválokon is részt vegyünk és megmutassuk a néptáncban rejlő értékeket.
A rendszeres néptáncoktatás mellett minden évben megszervezésre kerül az országos és nemzetközi hírnévvel rendelkező LURKÓ Tánctábor, amely már népzenei oktatással is kiegészül. A Mayossa Néptánccsoport és a LURKÓ Tánctábor nem csak Kiskunmajsa Helyi Értéke, hanem a Bács-Kiskun Megye Nemzeti Értéke címet is kiérdemelte.
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Béke tér 3.
Képviselője: Zerinváry Dóra alelnök
E-mail: nyargalo@gmail.com;
Telefonszám: 70/3243-559
Adószáma:19552309-1-03
A Nyargaló Lovas Hagyományőrző Egyesület tagjai még hisznek a mondás igazában: Múltjában él a nemzet. Tevékenységükről így írnak: „Elkötelezetten kutatjuk a magyar lovas kultúra gyökereit. Sajnos a II. világháborút követően ellehetetlenítették a magyar lovasok helyzetét, a szakemberek nagy része kénytelen volt külföldön folytatni a tevékenységét, a felhalmozott tudást eltiporták. Napjainkban szerencsére vannak próbálkozások ezen tudás visszaállítására, ebből a folyamatból szeretnénk mi is kivenni a részünket. A hagyományőrzést összetett módon szemléljük és tevékenységünk során ezt a fajta komplexitást igyekszünk átadni a többieknek.
Egyesületünk elsősorban a magyar lovas hagyományok életben és tudatban tartását, népszerűsítését tűzte ki célul. A cél megvalósítása érdekében ismeretterjesztő bemutatókat tartunk, szakmai továbbképzésekre járunk és rendezünk is, valamint egyik legfontosabb feladatunkként az utánpótlás nevelés keretein belül gyerekeknek tartunk hagyományőrző foglalkozásokat és nomád táborokat
A táborokban és a gyerekekkel való foglalkozások során nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy az ifjúság elméleti és gyakorlati tudása egyaránt fejlődjön. A felnövekvő generációnak utat kell mutatni a hagyományok és az egyre inkább visszaszoruló természet felé. A technika fejlődése és a globalizáció terjeszkedése nagyon fontos értékeket szorít ki a mindennapokból. Az értékek megtartása és az új értékek teremtése mindenképp vezérel minket. A lovas életmóddal és a lovak életével való megismerkedés mellett programjaink között szerepel többek között az íjjal és egyéb korhű fegyverekkel, eszközökkel való bánás, a népi játékok felelevenítése, kézműves foglalkozások tartása, valamint környezetünk természeti kincseinek felfedezése és megismerése.
A lóval történő megfelelő foglalkozás is egyfajta szimbiózis, amiből ló és lovasa egyaránt profitál. A lovasképzések, edzések, túrázások alkalmával önfegyelmet, tiszteletet és nagyfokú odafigyelést, empátiát tanulhatunk. Ez mind később pozitív hatással lehet a környezetünkhöz való hozzáálláshoz.”
Civil szervezet címe: 6120 Kiskunmajsa, Fő utca 146.
Képviselője: Paskuj Iván elnök és Pap Eliza alelnök
E-mail: majsairedemptusok@majsairedemptusok.hu
Honlap: https://majsairedemptusok.hu
Az egyesület célul tűzte ki, hogy Kiskunmajsa Város történetét megismerhetővé tegye a mindenkor itt élő emberek számára fényképek, levéltári források, használati- és emléktárgyak, visszaemlékezések, személyes dokumentumok és egyéb helyi értékek összegyűjtésével. Hosszú távú céljaik között szerepel a kulturális és természeti örökség megóvása, meglévő hagyományainak ápolása, ennek érdekében különféle kulturális rendezvények, kiállítások, kiadványok és táborok szervezése.
Ezt a munkát 2018 tavaszán, Figura László helyi fafaragó mester életmű gyűjteményével kezdték. 91 alkotást jelképes összegért az egyesületnek ajándékozott az amatőr fafaragó mester, amely már biztosan Kiskunmajsán marad, hogy utódaink is láthassák. Az egyesületnél szintén jó kezekben tudhatják az utódok Dr. Borbényi Olivér magánorvos hagyatékának egy kisebb részét, aki 1925-től Kiskunmajsán gyógyított. Eddigi gyűjtésük kiemelkedő darabja még az a több mint 100 éves, mára igen ritka jéghűtő, ami egy helyi vendéglátó berendezési tárgya volt még az 1920-as években. Restaurálása folyamatban van, de mivel igen költséges a jéghűtő korabeli állapotának visszaállítása, szponzorok, anyagi támogatók segítségét nagy örömmel fogadják. Tervük, hogy a felújított műtárgyat a kiskunmajsai Konecsni György Helytörténeti Gyűjteményben kiállítják, így téve közkincsé az egykor Kiskunmajsán üzembe helyezett jéghűtőt. Ebből is látható, fontosnak tartják, hogy felmenőink életét átélhetőbbé tehetnék a fiatal generáció számára, hogy munkájuk által elő tudják segíteni a helyi és környékbeli lakosság kötődését a lakóhelyükhöz és a gyökereikhez. Szívesen látnak tagjaik sorába hasonlóan gondolkodó fiatalokat, régebb óta fiatalokat, lelkes művészeket!
Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik használatát bármikor letilthatja! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.