TOP-2.1.3-16-BK1-2021-00054 - Csapadékvíz-elvezetés és visszatartás fejlesztés „B” ütem
Kiskunmajsa Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a TOP-2.1.3-16 – Települési környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések című felhívásra, mely pozitív támogatói döntésben részesült.
A projekt keretében több helyszínen, Kiskunmajsa város környezeti állapotának javítása, az ár- belvíz- és helyi vízkár veszélyeztetettségének csökkentése a cél.
A projekt tartalma: a korábban létrehozott Záportározó tó mélyítése a befogadó kapacitás bővítése érdekében, a Félegyházi és a Petőfi utcák egyes részein a csapadékvíz elvezető rendszerek rekonstrukciója (feltérképezéssel, problémaazonosítással, helyreállítással, új építéssel, kapacitásbővítéssel), valamint a Szélmalom sor esetében egy teljesen új rendszer kiépítése valósulhat meg.
Bács-Kiskun Megye Integrált Településfejlesztési Programjának, célkitűzéseinek figyelembe vételével került megtervezésre a projekt, hiszen a konzorciumi tagok célja a projekt megvalósításával Kiskunmajsa város környezeti állapotának javítása, az ár- belvíz- és helyi vízkár veszélyeztetettségének csökkentése. A projekt megvalósításának közvetlen eredménye, hogy Kiskunmajsa érintett területeinek lakossága a támogatott vízgazdálkodási fejlesztés révén mentesített lesz a bel- és csapadékvíz károkozástól. A projekt közvetett hatásaként jelentkezik, hogy az infrastrukturális fejlesztés révén:
- javul a település népességmegtartó képessége,
- növekszik a gazdasági vonzereje,
- javítja az érintett lakosság élet és munkakörülményeinek, a vállalkozások működésének javítását szolgáló infrastrukturális hátterét.
Sajtóközlemény
PROJEKTINDÍTÁS - TOP-2.1.3-16-BK1-2021-00054
2022 | 04 | 05
Kiskunmajsa Város Önkormányzata pályázatot valósít meg a TOP-2.1.3-16 – Települési környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések című felhívás keretében, „CSAPADÉKVÍZ-ELVEZETÉS ÉS VISSZATARTÁS FEJLESZTÉS „B” Ütem” címmel. A projekt 200 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósulhat meg.
A projekt részeként több helyszínen, Kiskunmajsa város környezeti állapotának javítása, az ár-, belvíz- és helyi vízkár veszélyeztetettségének csökkentése érdekében történnek beavatkozások.
Sor kerül a korábban létrehozott Záportározó tó mélyítésére a befogadó kapacitás bővítése érdekében. A Félegyházi és a Petőfi utcák egyes részein a meglévő csapadékvíz elvezető rendszerek rekonstrukciója, illetve új szakaszok kiépítése tervezett. A Szélmalom sor esetében egy teljesen új rendszer létesítése valósulhat meg.
A fejlesztés terveinek elkészülte után közbeszerzési eljárás került lefolytatásra. A kivitelezési munkálatokat helyi vállalkozások nyerték el, konzorciumi formában működnek együtt. A szerződések aláírása megtörtént, így a munkálatok napokon belül megkezdődhetnek. A munkák ütemezése során elsőbbséget élvez a záportározó tó mélyítése, illetve a Petőfi utcai szakaszok elkészülte. A teljes kivitelezés várhatóan 2022. december hónapban befejeződik.
A kivitelezés kapcsán megmaradó forrás felhasználási lehetőségeiről egyeztetések folynak.
A projekt megvalósításának közvetlen eredményeképpen Kiskunmajsa érintett területeinek lakossága a támogatott vízgazdálkodási fejlesztés révén mentesítetté válhat a bel- és csapadékvíz károkozástól.
A projektről bővebb információt a www.kiskunmajsa.hu oldalon olvashatnak.
További információ kérhető: palyazat@kiskunmajsa.hu e-mail címen.
Sajtóközlemény
PROJEKTZÁRÁS - TOP-2.1.3-16-BK1-2021-00054
2023 | 10 | 31
A projekt részeként több helyszínen, Kiskunmajsa város környezeti állapotának javítása, az ár-, belvíz- és helyi vízkár veszélyeztetettségének csökkentése érdekében történtek beavatkozások.
Sor került a korábban létrehozott Záportározó tó mélyítésére a befogadó kapacitás bővítése érdekében. Megtörtént a Félegyházi és a Petőfi utcák egyes részein a meglévő csapadékvíz elvezető rendszerek rekonstrukciója, illetve új szakaszok is kiépültek. A Szélmalom sor esetében egy teljesen új rendszer létesítése valósulhatott meg.
A projekt lezárásaképpen a Záportározó tó környezetében 50 db fa kiültetésére nyílt lehetőség.
A projekt megvalósításának közvetlen eredménye, hogy Kiskunmajsa érintett területeinek lakossága a támogatott vízgazdálkodási fejlesztés révén mentesítetté vált a bel- és csapadékvíz károkozástól. A projekt közvetett hatásaként jelentkezik, hogy az infrastrukturális fejlesztés révén:
- javult a település népességmegtartó képessége,
- növekedett gazdasági vonzereje,
- javultak az érintett lakosság élet- és munkakörülményei,
- javult a vállalkozások működését szolgáló infrastrukturális háttér.
A projektről bővebb információt a www.kiskunmajsa.hu oldalon olvashatnak.
További információ kérhető: palyazat@kiskunmajsa.hu e-mail címen.